MENA Atölyeleri 7.Buluşma Programı

Divan Derneği ve ORSAM işbirliği ile gerçekleştirilen MENA Atölyeleri’nin 7. buluşması Ankara’da gerçekleştirildi. Dernek başkanı Sn. Cihangir İşbilir’in açılış konuşmasının ardından kıymetli konuklarımız Prof.Dr. Mesut Özcan ve Prof. Dr. Enver Arpa konuşmalarını yaptılar. Sn. Özcan “Büyük Güçlerin Ortadoğu Politikaları”na odaklanırken Sn. Arpa “Sudan’da Yaşanan Son Gelişmeler ve Bölgeye Etkileri”ni anlattı. Ardından Kuzey Afrika Atölyesinden Gamze Sertkayalı ve Ahmet Hasan Arslan Batı Sahra ve Etiyopya Krizlerini anlattılar.
Levant Atölyesinden Tuğba Kayhan “Askeri Şirketler Özelinde Wagner” konusunu incelerken Esma Nur Tunç “İç Savaştan sonra Lübnan’da Hizbullah Etkisi”ni ele aldı.
3. Oturum Muhammet Sefa Ekinci’nin “Türkiye’de Afrika’da Kamu Diplomasisi Potansiyeli” başlıklı sunumu ve Muhsin Eren Güney’in “Çin’in Ortadoğu ve Afrika Ülkeleriyle Geliştirdiği Kamu Diplomasisinin Enerji Yolları Üzerinden İncelenmesi’’ adlı sunumu ile tamamlandı.
Son olarak Dernek Başkanı Sn. Cihangir İşbilir’in MENA Atölyeleri’nin 271 gün boyunca yaptığı faaliyetler ve geleceğe yönelik hedefleri ele aldığı kapanış konuşması ile program sonlandırıldı.

 

Leave A Comment

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)