BM Söyleşilerinde UNICEF’in Rolü ve Faaliyetleri Tartışıldı

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), BM Söyleşilerinin ikinci programında mercek altına alındı. Program, Diplomasi Akademisi katılımcılarının UNICEF’in görevleri, faaliyet alanları ve özellikle çatışma bölgelerindeki etkisi üzerine sunumlar gerçekleştirdiği bir platform oldu.

Programın moderatörlüğünü Muhammet Emin Atcı üstlenirken, sunumlarla ilgili detaylar şöyle:

Eda Akpınar, “UNICEF Nedir?” başlıklı sunumuyla programa giriş yaptı. Ardından Beyza Varol, UNICEF’in çocuk koruma alanındaki önemli rolünü ele aldı.

UNICEF’in Türkiye’deki faaliyetlerini aktaran Cennet Badas, 2021-2025 yılları arasındaki UNICEF-Türkiye iş birliği programının detaylarını katılımcılarla paylaştı.

İrem Dilara Eroğlu ve Lütfiye Sarı ise bölgesel bazda UNICEF’in faaliyetlerini ele aldı. Eroğlu, “UNICEF’in Gazze’deki Faaliyetlerini, Sarı ise “UNICEF’in Afrika’daki Faaliyetlerini sunumlarına taşıdı.

Meftune Kalemoğlu, UNICEF’in faaliyetlerini çeşitli bölgelerde karşılaştırmalı bir perspektiften ele alarak, BM Daimî Üyesi Ülkelerindeki etkinliklerini inceledi.

Programın son sunumu ise Sefa Zengin’e aitti. Zengin, UNICEF’in çalışmalarını ve kamuoyunu bilgilendirme sürecinde oynadığı önemli rolü vurgulayarak, UNICEF İyi Niyet Elçilerinin etkisine odaklandı.

Leave A Comment

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)