Divan Araştırma ve Eğitim Derneği İle Azerbaycan Sosyal Araştırmalar Merkezi Arasında İşbirliği

  • Anasayfa
  • Haber ve Duyuru
  • Divan Araştırma ve Eğitim Derneği İle Azerbaycan Sosyal Araştırmalar Merkezi Arasında İşbirliği

Divan Araştırma ve Eğitim Derneği Başkan Vekili Nevzat Kocasaraç, Azerbaycan Sosyal Araştırmalar Merkezi Başkanı Zahit Oruç’la Bakü’de bir araya geldi. İki düşünce kuruluşu arasında mutabakat zaptı imzalandı.

Başkan Vekili sayın Nevzat Kocasaraç, Divan Araştırma ve Eğitim Derneği tarafından düzenlenmiş olan çeşitli faaliyetler hakkında bilgi verdi. Görüşmede derneğin insan haklarına, insan kaynakları oluşumuna ve şekillenmesine verdiği önemin altı çizildi. Kocasaraç, düşünce kuruluşlarının önemini vurguladı ve iş birliklerinin arttırılmasının faydalarına dikkat çekti.

Azerbaycan Sosyal Araştırmalar Merkezi Başkanı sayın Zahit Oruç da kurumunun faaliyetlerine yönelik bilgilendirmede bulundu. Düzenlenen faaliyetler ve yapılan araştırmalar hakkında bilgi veren Oruç, iki devlet arasındaki ilişkilerin en üst seviyede olduğu bu dönemde iki kurumun arasındaki ortak çalışmaların birçok önemli fırsata yol açabileceğini belirtti. Bugüne kadar Türkiye’deki çeşitli düşünce kuruluşlarıyla görüşmeler yapıldığı ve iş birliği konularının ele alındığı belirtildi.

Oruç, Azerbaycan’ın 2. Karabağ Savaşı’nda elde ettiği zafere de değindi ve bu zaferin muhafazasında iş birliği ve ortak çabaların çok mühim olduğunun altını çizdi. Görüşmede aynı zamanda Türk dünyasının kendi fikir ve araştırmalarının Türk medyasında yer almasının faydaları ve bu noktada özgün bir fikir ve düşünce sisteminin kurulmasının önemi vurgulandı.

 

 

 

Leave A Comment

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)