Avrupa Genç Diplomasi Akademisi

Divan Derneği tarafından düzenlenen Avrupa Genç Diplomasi Akademisi tamamlandı.

Divan Derneği tarafından düzenlenen Avrupa Genç Diplomasi Akademisi 6 ülkeden (Türkiye, Azerbaycan, Bosna Hersek, Ürdün, Norveç, Litvanya) 34 gencin katılımı ile 10-19 Haziran tarihleri arasında Kocaeli’nde gerçekleştirildi.

10 gün süren programda kültürler arası diyaloğun artırılması amacıyla düzenlenen Avrupa Genç Diplomasi Akademisi’nde diplomasi, dış politika, yumuşak güç unsurları gibi konular ele alındı. Program, tanıtım ve tanışma aktivitelerinin ardından takım çalışması, iletişim eğitimleri, katılımcı ülkelerin dış politikaları ve gençlik politikalarının anlatılması ile devam etti.

Kültür gecesinde yapılan ülke tanıtımları ve sivil toplum kuruluşlarıyla ilgili bilgilendirmeler ile katılımcılar arasında kültürel aktarım gerçekleştirildi. Katılımcılar akran öğrenmesi gibi aktif öğrenme çalışmalarına dahil oldu.

Programda eğitimlerin yanı sıra Ankara ve İstanbul’da resmi kurum ziyaretleri ve kültürel geziler yapıldı. Ankara’da TİKA ve YTB ziyaretleri ile katılımcılara Türkiye’nin yumuşak güç çalışmaları ile ilgili bilgi verildi. İstanbul’da gerçekleştirilen Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Gençlik Merkezi, Sultangazi Belediyesi Şehit Hikmet Baysal Gençlik Merkezi ziyaretleri ile Türkiye’nin gençlik çalışmalarına dair bilgilendirme yapıldı. Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, Hamamönü, Ankara Kalesi; İstanbul’da boğaz turu, Tarihi Yarımada gezisi ile kültürel aktarım gerçekleştirildi.

Program yeni proje fikirlerinin oluşturulması, değerlendirme oturumu ve katılımcılara Youthpass sertifikasının verilmesiyle sona erdi.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)