Saha Çalışmaları

Gaziantep – Hatay – Kilis Saha Çalışması

30 katılımcı ile 14-25 Aralık tarihlerinde Gaziantep-Hatay-Kilis’te saha çalışması gerçekleştirildi. Bu saha çalışması kapsamında ziyaret edilen illerde AFAD, Göç İdaresi Müdürlüğü, Kızılay, İHH gibi kurumlar ziyaret edildi. Bölgede yaşayan Suriyeli geçici koruma statüsündeki halk ve yerli halka yönelik uyum çalışmalarına dair gözlemler yapıldı. Saha çalışmasının ardından psikolojik, sosyolojik, uluslararası ilişkiler, diplomatik, sivil toplum çalışmaları vb. konuları kapsayan katılımcıların gözlemlerinin yanı sıra literatürün de yer aldığı Suriye Saha Çalışması Raporu hazırlanmaktadır.

KKTC Saha Çalışması

19 katılımcı ile 25-28 Ekim tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde saha çalışması gerçekleştirildi. Bu saha çalışması kapsamında çeşitli tarihi ve kültürel yerlerin görülmesi ve incelenmesinin yanı sıra Maarif Vakfı, Yunus Emre Enstitüsü, Yakın Doğu Üniversitesi, T.C Büyükelçiliği ziyaret edildi ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Beyefendi ile Gençlik Buluşması gerçekleştirildi. KKTC Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ile program yapılıp istişarelerde bulunuldu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti saha çalışmasının ardından sosyolojik, uluslararası ilişkiler, diplomatik, sivil toplum çalışmaları vb. konuları kapsayan katılımcıların gözlemlerinin yanı sıra alan yazınının da yer aldığı KKTC Saha Çalışması Raporu hazırlanmaktadır.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)