Ticari Diplomasi Atölyesi

Ticari Diplomasi Atölyesi, katılımcıların akademik, profesyonel ve kişisel gelişimlerini destekleyerek ülkemizin ticari diplomasi alanında ihtiyaç duyduğu yetenekli insan kaynağını oluşturmayı amaçlayan bir inisiyatiftir. Bu kapsamda düzenlenecek eğitim ve atölye çalışmaları, katılımcıların becerilerini artırmayı ve ticari diplomasi konusunda uzmanlaşmalarını sağlamayı hedefler. Projenin sonunda başarılı olan katılımcılara, yurt dışında düzenlenen iş heyetlerine katılma ve paydaş kurumlarda staj yapma fırsatları sunularak, ticari diplomasiyi saha içinde gözlemleme şansı tanınacaktır.

  • Divan Araştırma ve Eğitim Derneği web sitesi üzerinden online başvuru yapan, ardından proje koordinasyon ekibi ile yapılacak mülakattan başarılı olanlar
  • 15-30 yaş aralığında lise, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencisi veya mezunu olan gençler
  • Tercihen en az bir yabancı dili en az başlangıç düzeyinde bilen bireyler

Program, online platformlar kullanılarak gerçekleştirilecek çalışmaların yanı sıra Ankara Bilim Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek yüz yüze çalışmalarla hibrit bir şekilde sürdürülecektir.

Program 2024 yılında başlayacaktır.

Yüz yüze toplantılar ve online platformlar aracılığıyla çalışmaların interaktif ve dinamik bir şekilde devam etmesi hedeflenmektedir. Atölyeler kapsamında okumalar, seminerler, resmi kurum ziyaretleri, yurt içinde ve yurt dışında saha çalışmaları, raporlamalar, çalıştaylar gerçekleştirilecektir. Çalışma usulü olarak kariyer odaklı çalışma, birebir takip, günlük çalışma ve ihtisaslaşmayı benimseyen 4 aşamalı çalışma esas alınacaktır. Bu aşamalar şu şekildedir: Okuma & araştırma, yazma & raporlama, sunum ve saha çalışmaları.

  • Çeşitli kurum ve kuruluşlarda staj imkanı
  • Yurtiçi ve yurtdışı saha çalışmalarına katılma imkanı
  • Proje kapsamında sunulan eğitim ve atölyelerden ücretsiz yararlanma
  • Katılım sertifikası

Başvuru yapmak için tıklayınız.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)